تبلیغات

mouse code

كد ماوس

هوافضا

هوافضا
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
سطح مطالب وبلاگ در چه سطحی است؟


جنگنده های جدید ایرانی در راه اندوزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر توانمندی متخصصان ایرانی گفت: طرح های متعددی در زمینه ساخت هواپیماهای جنگی و نظامی در دستور كار است.

به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار 'احمد وحیدی' روز دوشنبه در یازدهمین كنفرانس انجمن هوافضا در محل دانشگاه هوایی شهید ستاری افزود:
جمهوری اسلامی ایران امروز توانمندی هایی در زمینه ساخت انواع هواپیماهای نظامی، جنگی و غیرنظامی برخوردار است.
وی یادآور شد: این توانمندی نشان از بالندگی، اعتماد به نفس و توانمندی دانشمندان ایرانی دارد.
وزیر دفاع خاطرنشان كرد: در حوزه هوایی گام های خوبی برداشته ایم و توانسته ایم در این حوزه متنوع به دستاوردهای خوبی نیز دست یابیم و جنگنده بومی صاعقه كه هم اینك به ناوگان نیروی هوایی ارتش پیوسته است از جمله این دستاوردها است.
سردار وحیدی ادامه داد: بسیاری از كشورهای جهان ساخت هواپیما را تحت لیسانس كشور خاصی یا به صورت مشترك انجام می دهند اما امروز ایران اسلامی قادر است به تنهایی انواع هواپیماها را بسازد.
وی تاكید كرد هم اینك یك تعامل خوب و همگرایی در بین حوزه های نظامی و غیرنظامی در عرصه هوایی و فضایی میان دانشگاه ها وجود دارد كه این موضوعی بسیار مهم در این عرصه محسوب می شود.
وزیر دفاع همچنین گفت: امروز به بركت جمهوری اسلامی ایران از توانمندی های بالایی در عرصه ساخت هواپیما برخوردار هستیم.
سردار وحیدی با بیان این كه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای انواع هواپیماهای جنگی و نظامی است،افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز همچنین دارای بزرگ ترین مركز تعمیر و نگهداری انواع موتورهای هواپیماهای نظامی و غیرنظامی است.
وی یادآور شد: هواپیمای ایران- 140 از جمله دستاوردهای هوایی جمهوری اسلامی ایران است كه در حوزه نظامی و غیرنظامی در فضای كشور به پرواز درآمده است.
 
** ایران جزو 10 كشور جهان در حوزه موشكی است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاكید بر این كه جمهوری اسلامی ایران امروز از توانمندی های علمی بالایی در عرصه موشكی برخوردار شده است، گفت: ایران هم اینك جزو 10 كشور برتر جهان در حوزه موشكی است.
سردار وحیدی خاطرنشان كرد: این یك دستاورد مهم برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود ضمن این كه موشك های تولید شده در كشور 100 درصد بومی هستند.
 
** ایران در حوزه ساخت 'ماهواره بر' در رده هشتم جهان است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به توانمندی دانشمندان جوان و متخصص ایرانی در حوزه ساخت ماهواره بر گفت: امروز در این عرصه نیز جزو هشت كشور برتر جهان هستیم كه با موفقیت انواع ماهواره برها را به فضا پرتاب كرده ایم.
سردار وحیدی یادآور شد: در آخرین مورد ماهواره دانشجویی نوید علم و صنعت با موفقیت توسط ماهواره بر ایرانی به فضا پرتاب شد و در مدار تعیین شده قرار گرفت.
وی افزود: امروز دانشگاه های سراسر كشور وارد حوزه ساخت انواع ماهواره ها و ماهواره برها شده اند و امیدوار هستیم در سال آتی شاهد ماهواره طلوع توسط ماهواره بر سیمرغ باشیم.
وی همچنین گفت: قراردادن ماهواره ها در مدار ژئو از جمله برنامه های جمهوری اسلامی ایران است كه در سطوح بعدی و به صورت جدی آن را دنبال می كنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطر نشان كرد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه هوا فضا را نباید دست كم گرفت كه این دستاوردها 100درصد بومی هستند و توسط متخصصان متعهد ایرانی طراحی و ساخته شده است.
سردار وحیدی ادامه داد: در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین نیز امروز به توانمندی های ارزشمندی دست یافته ایم كه همه این دستاوردها به بركت انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران و خودباوری است كه حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به ما آموخته اند.

منبع :www.militaryparsi.ir

[ چهارشنبه 3 اسفند 1390 ] [ 05:33 ب.ظ ] [ محمد بهرامی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

ساعت فلش

كد ساعت

Online User IS