تبلیغات

mouse code

كد ماوس

هوافضا

هوافضا
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
سطح مطالب وبلاگ در چه سطحی است؟


در هفته ها و ماه های گذشته یکی از تاکتیک های تبلیغاتی رسانه ها و محافل خبری اسراییلی و غربی بزرگ سازی تهدید حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران و دیگر تاسیسات نظامی کشورمان است.

عصر ایران – سایت نظامی "  DEBKA " در اسراییل با انتشار خبری درباره مانور هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در روز 29 فروردین مدعی شد که دلیل لغو مانور هوایی گسترده 140 هواپیمای جنگنده ایران، بر مبنای اظلاعاتی بوده است که روسیه در اختیار ایران قرار داده بود.

به گزارش عصر ایران روز 29 فروردین قرار بود که 140 هواپیمای جنگنده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با روز ارتش در یک مانور هوایی گسترده در آسمان کشورمان شرکت کنند، که به دلیل غبار آلود بودن هوا مسئولان نظامی کشورمان صلاح دیدند تا این مانور را به مناسبت دیگری ،موکول کنند.
در آن روز برخی منابع خبری اطلاع دادند که شعاع دید در آسمان  تهران، به یک کیلومتر رسیده است ، در حالی که طبق استانداردهای بین المللی نظامی ، مانورهای هوایی باید در شرایطی صورت گیرد که حداقل شعاع دید هوایی قابل اتکا ، 5 کیلومتر باشد.

لغو این مراسم که بنا به دلایل جوی و به خاطر جلوگیری از حوادث احتمالی در اثر کاهش شعاع دید خلبانان کشورمان در اثر غبار آلود بودن فضا بود، دست مایه ای شد تا برخی منابع از جمله سایت مزبور اسراییلی در راستای انجام عملیات روانی دلایل دیگری را برای لغو این مانور بتراشند.

خبر سایت مزبور اسراییلی بلافاصله از سوی برخی منابع خبری از جمله خبرگزاری " یونایتد پرس " تکرار شد . بر اساس این مدعا ماهواره های جاسوسی روسیه که متوجه برخی تحرکات جنگنده های اسراییلی بوده اند، به مقامات نظامی و اطلاعاتی ایران هشدار داده اند که ممکن است اسراییل همانگونه که در جنگ ژوئن 1967 توان هوایی مصر را به یکباره نابود کرد،همین اقدام را برای نابودی توان هوایی ایران در روز انجام مانور و هنگام تجمع هواپیماها در یک محل قبل از انجام مانور صورت دهد.

در هفته ها و ماه های گذشته یکی از تاکتیک های تبلیغاتی رسانه ها و محافل خبری اسراییلی و غربی بزرگ سازی تهدید حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران و دیگر تاسیسات نظامی کشورمان است.این در حالی است که اسراییل در راه حمله هوایی به ایران با موانع متعددی روبروست.
به علاوه ، انجام یک حمله ، صرفاً مترتب بر محاسبات نظامی نیست بلکه مسائل سیاسی پیچیده ای نیز در آن دخیل است که به فرض امکان نظامی جنگ ، می تواند آن را منتفی سازد و لذا ساده انگاری است که تصور شود با اعلام مانور هوایی توسط ایران ، اسرائیلی ها هم بلافاصله تصمیم به حمله بگیرند.
از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران بنا به اذعان کارشناسان مجرب نظامی توان پاسخگویی سریع و نابود کننده به هر گونه حمله اسراییل را داراست.
 


[ شنبه 1 تیر 1392 ] [ 04:29 ب.ظ ] [ محمد بهرامی ]
ژنرال شلتون نویسندگان حوزه دفاعی امریکا را به کنفرانس خبری دعوت کرده و در آن سخنانی را درباره توان سایبری ایران و برنامه استخدام 1000 سرباز سایبری ظرف دو سال آینده ابراز داشت.

 

به گزارش فرهنگ نیوز: وی در مورد سیاستهای نیروی هوایی برای استفاده از ظرفیتهای سایبری، از (I call Cyber Wild West) نام برد که شامل استخدام 1000 سرباز سایبری جدید ظرف دو سال آینده است تا توان واقعی امریکا  نشان داده شود.
 
وی که در جمع نویسندگان صنایع دفاعی سخن می گفت تاکید کرد که نیروی هوایی امریکا در حال حاضر 6 هزار نیرو تحت فرماندهی وی دارد که به صورت شبانه روزی ماموریتهای خود را انجام می دهند.
 
به گفته وی ایران بعد از ماجرای استاکس نت سعی کرد توان سایبری خود را ارتقاء بخشد و این نتیجه حملات سایبری به تاسیسات نظنز بود که باعث واکنش ایرانی ها شد. سپس آنها توان خود را برای مقابله با حملات سایبری بالا بردند و می خواهند در این زمینه به حملات احتمالی امریکا پاسخ دهند.
 
محصول آنچه تیم سایبری امریکا به فرماندهی شلتون انجام می دهد به گفته وی  www.24af.af.mil است که بالغ بر 6 هزار نیرو شبکه ارتباطاتی ارتش امریکا را در فضای سایبر و فضا هدایت و پشتیبانی می کنند. تمام مناطق جغرافیایی داخلی و بیرون از مرزهای امریکا را این نیروها پشتیبانی و هدایت می کنند.
 
این 6 هزار نفر شبکه ای تهاجمی و دفاعی را تشکیل می دهند که با اضافه شدن 1000 سرباز دیگر، توانایی آنها بالاتر خواهد رفت.
 
شلتون می گوید استراتژی cyber wild west  همه چیز را در همه جا کنترل می کند و تنها چیزی که شما نیاز دارید فقط یک لپ تاپ است و اینترنت و بعد شما وسط بازی خواهید بود!

[ شنبه 1 تیر 1392 ] [ 04:27 ب.ظ ] [ محمد بهرامی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

ساعت فلش

كد ساعت

Online User IS